Testy egzaminacyjne

Poniżej przedstawiamy wersję Beta systemu do egzaminowania kierowców. Docelowo każdy kierowca zawodowy będzie mógł przetestować swoją wiedzę z następujących rodzajów kursów: ADR podstawowy i specjalistyczny, Kwalifikacja wstępna, Napełnianie zbiorników transportowych, Certyfikat kompetencji oraz DGSA. Kompletny system będzie gotowy do końca 2017 roku. Prosimy o cierpliwość.


Egzamin w zakresie kwalifikacji wstępnej przeprowadzany jest dla kandydatów na kierowców zawodowych w oparciu o przepisy par. 18 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 kwietnia 2010 roku w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy. Test kwalifikacyjny dotyczący kwalifikacji wstępnej oraz kwalifikacji wstępnej przyspieszonej obejmuje:

a) test podstawowy składający się z 20 pytań – w zakresie tematów realizowanych dla części podstawowej kursu kwalifikacyjnego oraz

b) test specjalistyczny składający się z 10 pytań – w zakresie tematów realizowanych dla części specjalistycznej kursu kwalifikacyjnego odpowiednio dla prawa jazdy kategorii C, C+E, C1 i C1+E.

Pytanie testowe posiada wyłącznie jedną prawidłową odpowiedź. Poprawne udzielenie odpowiedzi na pytanie polega na wybraniu i zaznaczeniu wyłącznie prawidłowej odpowiedzi. Wybranie odpowiedzi nieprawidłowej, wybranie więcej niż jednej odpowiedzi lub niewybranie żadnej jest traktowane jako udzielenie odpowiedzi nieprawidłowej. Wynik testu uważa się za pozytywny w przypadku udzielenia co najmniej:

a) 16 poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w teście podstawowym oraz

b) 5 poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w teście specjalistycznym.

Czas trwania testu kwalifikacyjnego wynosi 45 minut. System egzaminacyjny przygotowany przez CSK zawiera ponad 1000 pytań z oficjalnej bazy egzaminacyjnej. Kliknij w logo powyżej aby rozpocząć egzamin.

Test online CPC - quiz egzaminacyjny dla zarządzających transportem


Test online ADR - quiz egzaminacyjny dla kierowców 

 

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.