Loi Macron zmiana zaświadczenia o oddelegowaniu

Informujemy iż w dniu dzisiejszym na stronie administracji francuskiej pojawił się nowy wzór zaświadczenia o oddelegowaniu. Zaświadczenie to kierowca jest zobowiązany posiadać przy sobie w momencie wykonywania swoich obowiązków na terenie Francji. W nowym formularzu doszło do dwóch następujących zmian:

 

-Całkowicie usunięto zapis o kosztach podróży służbowej (paliwo, opłaty drogowe), koszty wyżywienia i noclegu zostały

– W ostatniej części formularza „Annexe” na samym dole zmieniono zapis o stawce godzinowej brutto. W nowym formularzu zapis brzmi: „Taux de salaire brut appliqué pendant le détachement (converti en euros le cas échéant) :” a więc „stawka godzinowa brutto mająca zastosowanie podczas oddelegowania (w przeliczeniu na euro).” W tym przypadku należy wpisać stawkę zgodnie z obowiązującymi przepisami francuskimi odpowiednie dla DMC pojazdu (patrz tabelka poniżej).

Grupa

Stawka godzinowa brutto €

3 bis

Kierowca do 3,5 t

9,68

4

Kierowca 3,5t < 11t

9,68

5

Kierowca 11t < 19t

9,71

6

Kierowca > 19t

9,73

7 Wysoko wykwalifikowany kierowca

10

 

Co jeżeli kierowca ma starą wersje zaświadczenia?

Nie ma potrzeby wystawiania nowego zaświadczenia w przypadku gdy stawka w starym druku została określona na poziomie zgodnym z Loi Macron. Jeżeli natomiast w poprzedniej wersji stawka została określona poniżej tego poziomu nasza kancelaria zaleca wystawienie nowych druków i podmienienie ich przy najbliższej możliwej okazji. W przypadku kontroli drogowych i jakichkolwiek wątpliwości ze strony francuskiej co do wersji zaświadczenia należy tłumaczyć iż zostało ono wystawione przed zmianą.

Nowa wersja zaświadczenia o oddelegowaniu

Data dodania:

22 lipca 2016

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.